Uvědomujeme si, že při řešení různých situací v oblasti neživotního pojištění se můžete Vy, spotřebitelé, ocitnout v nesnadném postavení. Jelikož nám záleží na tom, aby byly vztahy mezi Vámi a pojistiteli nebo pojišťovacími zprostředkovateli dobré a vedly k Vaší spokojenosti, založili členové České asociace pojišťoven Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú.

Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú.

Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú. je jedním ze subjektů pověřených Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR k mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů. Specializuje se na oblast neživotního pojištění. Kancelář ombudsmana České asociace pojištoven z.ú. není určena k řešení spotřebitelských sporů v oblasti pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. „povinné ručení“).

Spory jsou bohužel součástí každé oblasti života – my ale věříme, že je lze řešit smírně a dosáhnout tak řešení uspokojivého pro obě strany. Nabízíme neformální a nenákladnou alternativu řešení sporů.

Zároveň doufáme, že Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú. přispěje k rozvoji alternativ k soudnímu řešení civilních sporů na české i evropské úrovni. 

Každý spor je unikátní a má pro každého jiné důsledky, proto volíme individuální přístup k nalezení řešení. V takovém pojetí vidíme velkou perspektivu a věříme, že pro Vás bude příjemnější variantou v případě vzniku sporu s pojišťovnou nebo pojišťovacím zprostředkovatelem. Tuto činnost vykonáváme v souladu s evropským a českým právním řádem i se zásadami mimosoudního řešení sporů.

Detailnější informace o podání návrhu k zahájení řešení sporu a informace o průběhu řešení sporů naleznete ZDE.

Image
Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú je subjektem pověřeným Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR k mimosoudnímu řešení sporů v oblasti neživotního pojištění. Tuto činnost vykonává Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú v souladu s evropským a českým právním řádem a se zásadami mimosoudního řešení sporů. Copyright © 2019